Gå til hovedindhold

Du er her

Kontakt Smag for Livet

Mikael Schneider, projektkoordinator, 4010 1948, misc1 [at] ucl.dk
Eva Rymann, kommunikation og presse, 9350 7071, evry [at] ucl.dk

Ved spørgsmål ang. lærings-app'en Fag med Smag

Thomas Brahe, e-læringskonsulent, 2546 1791, thob [at] edu.au.dk
Cathrine Terkelsen, læremiddelredaktør, cate [at] ucl.dk

Smag for Livets ledelse

Ole G. Mouritsen, Københavns Universitet (centerleder), 3533 5223, ole.mouritsen [at] food.ku.dk
Karen Wistoft, Aarhus Universitet, 2613 2653, kawi [at] edu.au.dk
Liselotte Hedegaard, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, 2154 6930, lihe4 [at] ucl.dk
Simon Sørensen, TechCollege Food, 4292 0043, siso [at] techcollege.dk
Mikael Schneider, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole, 4010 1948, misc1 [at] ucl.dk

Kontakt de enkelte deltagere

Find kontaktinformationer på de enkelte deltagere herunder, delt ind efter institutioner. 

Professionshøjskoler


UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Liselotte Hedegaard (i Smag for Livets centerledelse), 2154 6930, lihe4 [at] ucl.dk
Mikael Schneider, 4010 1948, misc1 [at] ucl.dk
Eva Rymann, 9350 7071, evry [at] ucl.dk
Morten Christensen, moch1 [at] ucl.dk
Cathrine Terkelsen, cate [at] ucl.dk

Majbritt Pless, mapl [at] ucl.dk
Peter Brodersen, pebr [at] ucl.dk

 

Erhvervsskoler

TechCollege Food, Aalborg
Simon Sørensen, 4292 0043, siso [at] techcollege.dk
Blaise Badré, blab [at] techcollege.dk

College360, Silkeborg
Arne Tang-Petersen, ap [at] college360.dk
Trine Kusk, trk [at] college360.dk

Kold College, Odense
Søren Vestergaard Lohmann, solo [at] koldcollege.dk
Michael Edsen-Johansen, mij [at] koldcollege.dk

Hotel- og Restaurantskolen, Valby
Susan Sonne Sørensen, sss [at] hrs.dk
Mariann Præstegaard, mp [at] hrs.dk

 

Universiteter


Aarhus Universitet
Karen Wistoft (i Smag for Livets centerledelse), 2613 2653, kawi [at] edu.au.dk
Thomas Brahe, 2546 1791, thob [at] edu.au.dk
Mikkel Stovgaard, stovgaard [at] edu.au.dk
Jacob Christensen, jach@edu
Susanne Højlund, 8716 2125, etnosh [at] cas.au.dk
Casper Thrane, ct [at] risskov-gym.dk

Københavns Universitet
Ole G. Mouritsen (centerleder), 3533 5223, ole.mouritsen [at] food.ku.dk
Michael Bom Frøst, 2574 7546, mbf [at] food.ku.dk
Annemarie Olsen, 3533 1018, ano [at] food.ku.dk
Charlotte Vinther Schmidt, charlotte.vinther [at] food.ku.dk
Yi-Ting Sun, vts233 [at] alumni.ku.dk
Peter Lionet Faxholm, jlz391 [at] alumni.ku.dk
Per Møller, 3533 3399, p2moller [at] gmail.com 
Louise Beck Brønnum, ​35 33 24 28, lbb [at] nordicfoodlab.org 

Aalborg Universitet
Stinne Gunder Strøm Krogager, 2621 2804, stinne [at] hum.aau.dk

 

Ungdomsuddannelser


Sct. Knuds Gymnasium, Odense 
Jan Geertsen 4056 2595, mail [at] jangeertsen.dk
Bjarne Jeppesen, Bjarne.Jeppesen [at] Skolekom.dk
Jesper Mebus, 6593 2617, mebus [at] msn.com

Rybners-HTX, Esbjerg
Lars Husum, 5288 8299, 7913 4545, lars.husum [at] bbsyd.dk

HTX Aalborg
Anja Ravnsbæk, 2526 6887, AnRa [at] aatg.dk

Aarhus Katedralskole
Henrik Parbo, hp [at] akat.dk

Risskov Gymnasium
Casper Thrane, ct [at] risskov-gym.dk
Lone Berg, lb [at] risskov-gym.dk

 

Innovationskøkkener


Styrbæks
Klavs Styrbæk, 2170 8017, klavsstyrbaek [at] hotmail.com

Nordic Food Lab
Michael Bom Frøst, 2574 7546, mbf [at] nordicfoodlab.org
Mathias Skovmand-Larsen msl [at] nordicfoodlab.org

Smagspartnere og -ambassadører


Smagspartnere
Anne Bech, annebech [at] yahoo.dk

Smagsambassadører og legatmodtagere
Amanda N. Rasmussen, amanda2003 [at] gmail.com
Brian Bjarke Jensen, brjen12 [at] student.sdu.dk 
Cathrine Terkelsen, cate [at] ucl.dk
Charlotte Holm Brodersen, charlotte.holm.brodersen [at] gmail.com
Claus Frantzen, claus.frantzen [at] food.au.dk 
Denise Gjørtz Krog, denise.gjoertz.krog [at] gmail.com
Jonas Astrup Pedersen, joas [at] meyersfood.dk 
Jonas Stejn Klotz, jonasklotz [at] gmail.com
Julia Sick, js [at] nordicfoodlab.org 
Kasper Styrbæk, kstyrbaek91 [at] icloud.com
Kayla Guerrero, kaylaguerrero123 [at] yahoo.com 
Lasse Schwartz, aa14ve308 [at] edu.pha.dk
Leonardo Sagastuy Solis, leosagas [at] yahoo.com
Lotte Knakkergaard Nielsen, lottekn [at] cas.au.dk
Louise Beck Brønnum, lbb [at] nordicfoodlab.org 
Mie Thorborg Pedersen, mtpe [at] kbm.sdu.dk 
Marie Damsbo-Svendsen, mariedamsbo [at] hotmail.com
Martha Freja Andreassen, martha.andreassen [at] gmail.com 
Mette Dehn, aa14ve303 [at] edu.pha.dk
Mette Egeskov, me [at] engestofte.dk 
Mikkel Hagen, vufferen [at] hotmail.com 
My Bach, aa15s312 [at] edu.pha.dk
Peter Lionet Faxholm, jlz391 [at] alumni.ku.dk
Rasmus Petersen, rasmus5300 [at] gmail.com